RavenS - 2008-01-09 22:53:06

Aby zbudować silną postać w LC musimy pamiętać iż w tej grze najważniejsze nie jest szybkie zdobywanie leveli lecz wykupienie dostępnych skilli (przedewszystkim pasywne, w drugiej kolejności aktywne).
Gra ta jest tak skonstruowana że bez skilli postać jest słaba niczym malutkie dziecko, a Twój atak będzie słaby...... To dzięki nim a nie dzięki lvl rozwija sie postać, staje się mocniejsza
Levelując zbyt szybko niestety ale bardzo szybko i dość skutecznie zepsujesz sobie posatać.... cóż z tego że będziesz miał 20 lvl.. a nawet 80.. skoro nie będziesz miał swoich specjali... bez nich będziesz niczym maleńkie bezbronne dziecko, a Twój atak będzie słaby...

Generalne oraz pasywne skile można zdobyć u mastera twojej postaci, masterow można znalesc w każdym mieście i łatwo można ich zlokalizować używając mapy. Zanim jednak wykupisz skila będziesz musiał mieć odpowiednia ilość skill points oraz będziesz musiał spełniać wszystkie wymagana. Wymagania to zazwyczaj odpowiedni level twojej postaci.

Zdobywanie skili jest bardzo łatwe i szybko stanie się twoja druga natura, gdy zapoznasz się z mechanizmami gry.
Na poczatku musisz wiedzieć ze skille zdobywa się przez zdobywanie „skill points” (SP), zaś każdy skill point dostajesz gdy twoja postać dostanie 10,000 skill exp.
Skill exp. dostajesz razem ze swoim normalnym expem który zyskujesz za każdym razem jak zabijesz moba.
Ilość zdobywanych punktów expa i skilla zależne jest od różnicy pomiędzy levelem Twoim a przeciwnika. (większa różnica pomiędzy Twoim levelem a levelem moba jest łatwo identyfikowalna poprzez kolor nazwy moba)

- moby z niebieskim napisem - mają dużo niższy level do Twojego, dają bardzo mało expa i równie mało skill pointów (przy dużej róznicy leveli dostaniesz po 1 skill point i 1 expa)
- moby z zielonym napisem - mają niższy level od Twojego, dają dość mało expa lecz stosunkowo duzo skill pointów (wydają się być najlepsza "Farma" SP - jednak zabijanie ich by zdobywać SP i lvl jest dość monotonna pracą)
- moby z białym napisem - mają level zbliżony lub równy Twojemu, ilość SP jak i expa jest zadowalająca (zabijanie ich do 32 lvl w zupełności wystarczy by wykupić potrzebne skille i jednocześnie by lvl zdobywać dość szybko)
- moby z żółtym napisem - dadzą Twojej postaci znacznie więcej expa jednak stosunkowo mało skill pointów,
- moby z czerwonym napisem - dadzą Ci dużo expa jednak ilość skill pointów jest raczej mizerna (przy dużej róznicy leveli jest to 1 skill point :( )

Dlatego do 32 lvl farmimy SP.. za coś w końcu trzeba kupić te skille...
dlaczego tak?
bo do 32 lvl dochodzi nam najwięcej nowych skilli do wykupienia.. i aby mieć za co je kupić musimy farmić
po 32 lvl nowe skille pojawiają sie rzadziej - czyli możemy sobie pozwolić na szaleństwo w zdobywaniu expa
może paść pytanie: czemu nie farmić później???
można, oczywiście, ale NIE WYROBISZ sie z SP, a pozatym na początkowych lvl dostajesz dość sporo skill pointów... szybko zbierasz owe punkty, później już jest duuużo trudniejWięcej informacji na temat budowy silnej postaci w Last Chaos znajdziecie tutaj ---> Jak zbudować silną postać??